Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

By / Polecane artykuły / środa, 10 marzec 2021 17:52

Szanowni Państwo, już od czerwca bieżącego roku zmienią się przepisy w sprawie pierwszeństwa pieszych na przejściach. Zostało już niewiele czasu aby dostosować naszą infrastrukturę drogową do zmian w prawie. Pozostaje wiele do zrobienia, jak choćby dokończenie prac na przejściu przy ul. Zacisznej 6-36 w Oławie gdzie mieszkańcy już od kilku lat starają się o doświetlenie przejścia dla pieszych. Na stronie MI pojawiła się informacja o programie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powiatowych i gminnych dla zarządców dróg, którzy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie realizacji zadań poprawiających bezpieczeństwo ruchu w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych. Jest to doskonała okazja aby spróbować pozyskać fundusze na realizację przebudowy przejść dla pieszych na naszych drogach powiatowych i gminnych. W związku z tym wystosowaliśmy w dniu dzisiejszym prośbę do Pana Starosty, a także analogicznie do Pana Burmistrza o złożenie wniosków na dofinansowanie.

Pan

Zdzisław Brezdeń

Starosta Powiatu Oławskiego

Szanowny Panie Starosto,

W związku z podpisaną w dniu 08.03.2021 r. przez Prezydenta RP nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym, która wchodzi w życie 1. czerwca br, oraz komunikatem Ministerstwa Infrastruktury na stronie: www.gov.pl/web/infrastruktura/rusza-nabor-wnioskow-na-inwestycje-zwiekszajace-bezpieczenstwo-pieszych o naborze wniosków na inwestycje zwiększające bezpieczeństwo pieszych, Stowarzyszenie Wszystko dla Oławy zwraca się z uprzejmą prośbą o rozpatrzenie możliwości złożenia wniosku w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powiatowych i gminnych dla zarządców dróg, którzy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie realizacji zadań poprawiających bezpieczeństwo ruchu w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych. Ponieważ już w czerwcu bieżącego roku zmienią się przepisy w sprawie pierwszeństwa pieszych na przejściach,. zostało niewiele czasu aby dostosować infrastrukturę drogową do zmian wynikających z ww. ustawy, jak choćby dokończenie prac na przejściu dla pieszych przy ul. Zacisznej 6-36, o którego doświetlenie mieszkańcy proszą od kilku lat. Ogłoszony wczoraj przez Ministerstwo Infrastruktury program jest doskonałą okazją do pozyskania środków na ten cel. Uprzejmie prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

Z poważaniem

Przedstawiciel Stowarzyszenia Wszystko dla Oławy

Marek Drabiński

Autor

Wszystko dla Oławy

Wszystko dla Oławy

Przedstawiciel Stowarzyszenia "Wszystko dla Oławy". "Naszym celem jest zmobilizowanie oławianek i oławian do szerokiej aktywności na rzecz lokalnej społeczności i dobra miasta. Chcemy pokazać mieszkańcom, że wiele rzeczy w Oławie można zrobić lepiej i mamy na to wpływ. "

Dodaj komentarz

Please publish modules in offcanvas position.