Petycja do Marszałka Województwa w sprawie dodatkowego pociągu

Petycja do Marszałka Województwa w sprawie dodatkowego pociągu

Petycja do Marszałka Województwa w sprawie dodatkowego pociągu

By / Polecane artykuły / poniedziałek, 17 styczeń 2022 15:46

W nawiązaniu do wielu głosów płynących od mieszkańców postanowiliśmy błyskawicznie zareagować i wysłaliśmy petycję do Marszałka Województwa w sprawie uruchomienia od korekty rozkładu jazdy (12 marca) dodatkowego kursu pociągu z Wrocławia do Oławy i z powrotem w godzinach późno wieczornych i wczesno-porannych.

W grudniu 2020 r. Województwo Dolnośląskie i POLREGIO podpisały 10-letnią umowę na wykonanie przewozów kolejowych w regionie na kwotę 309 mln zł. Strony uzgodniły 10% wzrost liczby połączeń i tym samym pracy eksploatacyjnej do ponad 3,5 mln km. Dzięki temu w nowym rozkładzie jazdy miały pojawić się dodatkowe połączenia m.in.: do Wołowa, Opola i Poznania. Niestety grudniowa korekta przyniosła pogorszenie oferty przewozowej dla Oławy, spowodowane jest to mniejszą ilością zatrzymujących się w Oławie pociągów PKP IC oraz remontem linii kolejowej nr 132 na szlaku Opole Zachodnie - Opole Główne co sprawia, że nocne pociągi omijają Oławę jadąc przez Jelcz-Laskowice. Ciekawostką jest fakt, że w tym drugim co do wielkości mieście powiatu oławskiego również się nie zatrzymują...

Treść petycji poniżej.

 

Oława, 17.01.2022 r. 

Stowarzyszenie Wszystko dla Oławy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                                                 

Pan Cezary Przybylski

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

 

Petycja w sprawie dodatkowego kursu pociągu z Wrocławia do Oławy

Szanowny Panie Marszałku,

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Zarządu Województwa Dolnośląskiego jako podmiotu odpowiedzialnego za organizowanie kolejowych przewozów pasażerskich w regionie o przeanalizowanie możliwości utworzenia dodatkowego połączenia kolejowego pomiędzy Wrocławiem i Oławą.

Wielu mieszkańców naszego miasta i powiatu uczy się i pracuje w stolicy województwa. Obecnie, po grudniowej zmianie rozkładu jazdy ostatni pociąg z Wrocławia do Oławy odjeżdża o godzinie 22.32 co sprawia, że wielu z nas pracując na drugą zmianę nie ma możliwości wrócić komunikacją zbiorową do domu. Ostatni autobus odjeżdża o godzinie 20.15. Zdajemy sobie sprawę, że zmiany w rozkładzie są spowodowane po części remontem szlaku Opole Zachodnie - Opole Główne. Jednak naszym zdaniem w obecnej sytuacji można by zaplanować pociąg relacji Wrocław - Oława lub Brzeg odjeżdżający z Wrocławia Głównego ok. północy i wracający ok godziny 4 rano z powrotem do Wrocławia, co było by uzupełnieniem oferty dla mieszkańców jadących wcześnie do pracy we Wrocławiu. Przypominamy, że powiat oławski i brzeski zamieszkuje łącznie blisko 200 tys. mieszkańców, z których duża część jest związana zawodowo z Wrocławiem. Dodatkowo oferta kolejowa poprawi sytuację na zatłoczonych drogach, bowiem wielu z nas przesiądzie się z samochodu na pociąg.

Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby i wprowadzenie dodatkowego kursu od najbliższej korekty rozkładu jazdy pociągów co sprawi, że nasz region nie będzie wykluczony komunikacyjnie w porze wieczornej i wczesno porannej.

Z poważaniem

Marek Drabiński

Tagi

Autor

Wszystko dla Oławy

Wszystko dla Oławy

Przedstawiciel Stowarzyszenia "Wszystko dla Oławy". "Naszym celem jest zmobilizowanie oławianek i oławian do szerokiej aktywności na rzecz lokalnej społeczności i dobra miasta. Chcemy pokazać mieszkańcom, że wiele rzeczy w Oławie można zrobić lepiej i mamy na to wpływ. "

Dodaj komentarz

Please publish modules in offcanvas position.