Posprzątaliśmy brzegi rzeki Odry

Posprzątaliśmy brzegi rzeki Odry

Posprzątaliśmy brzegi rzeki Odry

By / Polecane artykuły / sobota, 19 marzec 2022 14:45

Dziś nasze stowarzyszenie wspólnie z oławskimi wędkarzami zorganizowało akcję sprzątania brzegów rzeki Odry w Oławie.

Akcja przerosła nasze przypuszczenia, śmieci było na prawdę bardzo dużo.

Kilkudziesięciu mieszkańców zebrało w ciągu dwóch godzin ponad 100 worków śmieci. Szacunkowo wyszło ok. 12000 l, lub ok 1,5 tony!!!

Dzięki sprawnej organizacji akcji i wyjątkowo zdyscyplinowanej grupie uczestników, udało się posprzątać ogromną powierzchnię zaznaczoną na mapce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wśród których było wiele dzieci.

Jednocześnie liczymy, że Pan Burmistrz odpowie na nasz apel i ustawi w okolicach ścieżki pieszo rowerowej wzdłuż kanału żeglugowego rzeki, pojemniki na odpady, a teren zostanie objęty monitoringiem służb.

Po akcji, była chwila na małą biesiadę, poczęstunek z grilla (podziękowania dla Pana Tomasza) oraz pyszne ciasto (podziękowania dla Pani Agnieszki).

Uczestnicy akcji otrzymali od Stowarzyszenia i Prezesa Okręgu Wrocławskiego PZW Pana Andrzeja Świętacha drobne upominki.

Dziękujemy i deklarujemy, że takich inicjatyw będzie więcej w przyszłości.

 

Autor

Wszystko dla Oławy

Wszystko dla Oławy

Przedstawiciel Stowarzyszenia "Wszystko dla Oławy". "Naszym celem jest zmobilizowanie oławianek i oławian do szerokiej aktywności na rzecz lokalnej społeczności i dobra miasta. Chcemy pokazać mieszkańcom, że wiele rzeczy w Oławie można zrobić lepiej i mamy na to wpływ. "

Dodaj komentarz

Please publish modules in offcanvas position.