Na Sobieskiego będzie ciszej

Na Sobieskiego będzie ciszej

Na Sobieskiego będzie ciszej

By / Aktywność społeczna / piątek, 30 kwiecień 2021 15:47

W ubiegłym roku zmieniły się przepisy określające podawanie sygnały dźwiękowego („baczność Rp 1) przez maszynistów pociągów. Generalnie przed przejazdem na Wiejskiej i Kilińskiego prowadzący pojazdy kolejowe nie mają obowiązku używania tego sygnału. Oczywiście decyzja należy do maszynistów w zależności od sytuacji. Wskaźniki W6b przed którymi maszynista ma obowiązek podawania sygnału pozostały ze względów technicznych przed przejazdem przy ul. Zacisznej (wylot na Zabardowice). Usytuowanie tych wskaźników było dość niefortunne bowiem znajdowały się tuż za ekranami dźwiękochłonnymi. Stowarzyszenie Wszystko dla Oławy zwróciło się o przeniesienie wskaźników w miejsce gdzie znajdowały by się obok ekranów, by te spełniały swoją funkcję. Przepisy kolejowe dawały ku temu pewne przesłanki pozostawiając zarządcy linii kolejowej pewną tolerancję co do ich usytuowania. Powołaliśmy się na to. Z przyjemnością informujemy, że zarządca linii kolejowej nr 132 PKP PLK S.A. przychylił się do wniosku stowarzyszenia i przeniósł wskaźniki w miejsce gdzie dźwięk który nie jest adresowany dla mieszkańców osiedla będą tłumiły ekrany. 

Poniżej odpowiedź od PKP

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Biuro Dróg Kolejowych

ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa

 

Stowarzyszenie Wszystko dla Oławy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W odpowiedzi na pismo Pana Marka Drabińskiego z dnia 26 marca 2021 r. dotyczące przeniesienia wskaźników W 6b odnoszących się do przejazdu kolejowo-drogowego kategorii B w km 158,049 linii kolejowej nr 132 Bytom – Wrocław Główny Biuro Dróg Kolejowych informuje, że po analizie proponowanej zmiany pod kątem jej wpływu na bezpieczeństwo oraz zgodności z zapisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 20 października 2015 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic kolejowych z drogami i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 1744 z późn. zm.) przychyla się do akceptacji złożonego wniosku. Wobec powyższego przedmiotowy wskaźnik został przestawiony na gruncie.

Tagi

Autor

Wszystko dla Oławy

Wszystko dla Oławy

Przedstawiciel Stowarzyszenia "Wszystko dla Oławy". "Naszym celem jest zmobilizowanie oławianek i oławian do szerokiej aktywności na rzecz lokalnej społeczności i dobra miasta. Chcemy pokazać mieszkańcom, że wiele rzeczy w Oławie można zrobić lepiej i mamy na to wpływ. "

Dodaj komentarz

Please publish modules in offcanvas position.