Nie będzie dodatkowej karetki na terenie powiatu

Nie będzie dodatkowej karetki na terenie powiatu

Nie będzie dodatkowej karetki na terenie powiatu

By / Zdrowie / niedziela, 28 luty 2021 10:03

Oprócz skandalicznej decyzji radnych koalicji BBS-PiS na sesji w dniu 25.02.2021 odrzucającej projekt uchwały w sprawie wprowadzenia w Oławie Budżetu Obywatelskiego, radni Pana Burmistrza odrzucili wniosek w sprawie obniżenia pensji Burmistrzowi o 10% w 2021 roku. (rada nie obniża pensji zastępców i prezesów spółek) 21.12.2021 nasze Stowarzyszenie wystosowało petycję w sprawie obniżenia pensji o 10 % w 2021 r. Starosty, Burmistrzów, Zastępców oraz do Prezesów spółek miejskich i gminnych. Zaoszczędzone środki w kwocie łącznie 247 000 zł miałyby być przeznaczone na potrzeby służb pogotowia ratunkowego obsługujących teren naszego powiatu w bardzo trudnym okresie pandemicznym.

Mógł to być zakup pojazdu, ale równie dobrze środki mogłyby zostać przeznaczone na utrzymanie dodatkowego zespołu ratunkowego. Decyzja miała być pozostawiona Dyrektorowi Pogotowia Ratunkowego w Wrocławiu. Dziś już wiemy, że petycja została odrzucona przez część rad miast i gmin. W dniu 25.02.21 na sesji Rady Miejskiej Oławy radni koalicji BBS-PiS odrzucili projekt uchwały z uzasadnieniem, że Burmistrz Oławy dobrze wykonuje swoje obowiązki. Pozostawiamy to bez komentarza. Przypominamy jedynie, że wynagrodzenie Burmistrza Oławy jest na najwyższym dopuszczalnym prawem poziomie. Do dziś nie uzyskaliśmy też żadnej odpowiedzi z oławskiej spółki wodociągowej ZWiK, której prezes jest rekordzistą na naszym terenie zarabiającym rocznie 408 tys. zł. Pan Burmistrz pytany o to na sesji, odpowiedział, że odpowiedź jest przygotowywana i uzyskamy ją w ustawowym terminie.

Tagi

Autor

Wszystko dla Oławy

Wszystko dla Oławy

Przedstawiciel Stowarzyszenia "Wszystko dla Oławy". "Naszym celem jest zmobilizowanie oławianek i oławian do szerokiej aktywności na rzecz lokalnej społeczności i dobra miasta. Chcemy pokazać mieszkańcom, że wiele rzeczy w Oławie można zrobić lepiej i mamy na to wpływ. "

Dodaj komentarz

Please publish modules in offcanvas position.